Skip to main content

آموزش چاپ نقشه‌های OSM بر روی کاغذ

یکی از کاربردهای اصلی نقشه به همراه داشتن و استفاده از اون در حال حرکته. خب با وجود موبایل‌های هوشمند امروزه کمتر کسی پیدا میشه که نیاز به نسخه چاپی نقشه داشته باشه. اما در هر صورت داشتن یک نقشه چاپی زیبا همراه با اندکس مکان‌های داخل نقشه چیز جالب و به درد بخوری میشه.

برای تهیه نقشه‌های آماده چاپ سایت MapOsmatic رو به شما معرفی می‌کنیم که یک سرویس نرم‌افزاری تحت وب هست که برای ایجاد نقشه شهرها و مکانها از داده‌های سایت OpenStreetMap استفاده می‌کنه. نقشه به سه صورت PDF، PNG و SVG آماده میشه که هر کدام رو که خواستید می‌تونید دانلود و چاپ کنید.

به سایت مراجعه کنید روی دکمه آبی‌رنگ Create Map بزنید، در صفحه بعد محدوده موردنظر برای چاپ رو انتخاب کنید و در صفحه بعد نوع طرح نقشه‌ای رو که می خواین مشخص کنید. (با اندکس یا بدون اندکس و اندکس در زیر یا کنار نقشه و …) در صفحه بعد اندازه کاغذ رو مشخص می‌کنید و در صفحه آخر اسم نقشه رو وارد می‌کنیم و اگه دوست داشتین روی نقشه توضیحاتی داشته باشه اضافه می‌کنید و سپس دکمه آبی‌رنگ Generate Map رو می‌زنید. بسته به مشغول بودن سرور سایت و نقشه‌های در صف یه مدت طول میکشه تا نقشه شما آماده بشه. این نقشه تا یه مدتی روی سایت می‌مونه و قابل دانلود هست. به علت حجیم نشدن اطلاعات روی سرور بعد از چند ماه نفشه‌ها از روی سرور پاک میشن و قابل دانلود نیستند اما مشخصات اونها برای همیشه در سایت باقی می‌مونه.

و در نهایت نتیجه کار رو در زیر می بینیم:

منبع:وبلاگ OSM

دیدگاهتان را بنویسید