Skip to main content

معرفی نرم‌افزار Street Complete برای تکمیل نقشه‌های OpenStreetMap

در این پست قصد معرفی اپلیکیشنی رو داریم که به سادگی شما را قادر می‌سازد اطلاعاتی مانند نام مکان‌ها، شماره ساختمان‌ها،ساعت های کاری مکان‌ها،جنس سطح راه‌ها و بسیاری اطلاعات دیگر را به نقشه اضافه نمایید.

چرا؟

با این عمل شما باعث عمق بخشی به نقشه می‌شوید و اطلاعاتی را به نقشه اضافه می‌کنید که در وحله اول ورود ان اولویت نیست یا کم اهمیت به نظر می رسد. اما این داده ها ارزش خود را در بسیاری از موارد مانند مسیریابی دقیق تر نشان خواهد داد.به عنوان مثال اضافه کردن جنس سطح معابر به اپلیکیشن های این اجازه را خواهد داد که از ان به عنوان یک متغیر جهت پیشنهاد یک مسیر ایده‌آل استفاده کنند.

اضافه نمودن ساعت بازگشایی و ساعت کاری یک کسب‌و‌کار این امکان را خواهد داد تا در صورت انتخاب ان مکان در خارج از ساعت کاری به عنوان مقصد هشداری در رابطه با بسته بودن مکان داده شود. و بسیاری مثال های دیگر.

چطور؟

شما با داشتن اکانت OpenStreetMap و با استفاده از اپلیکیشن Street Complete در اوقات فراغت و یا زمانی که در حال عبور از یک مکان هستید نقشه را نیز تکمیل کنید. این برنامه با پرسیدن سوالاتی ساده به شما در تکمیل نقشه کمک خواهد کرد. Street Complete یک برنامه کاملا ازاد است و به زبان فارسی نیز به طور کامل ترجمه شده. شما می‌توانید ان را از لینک پایین این پست از گوگل‌پلی دانلود کنید. این اپ در اف‌دروید نیز موجود است همچنین امکان ساخت اپ از سورس ان در گیت‌هاب نیز وجود دارد.

در ویدئوی زیر من توضیحاتی در مورد امکانات این اپ داده‌ام، و از یک امکان جالب این اپ برای اضافه نمودن کسب‌و‌کار ها و دیگر مکان ها به نقشه بدون نیاز به دانستن تگ مناسب و باقی جزئیات صحبت کرده‌ام.

iOS نه مرسی. android بله لطفا.

متاسفانه این اپ برای iOS منتشر نشده و دلیل این کار هم مشخص نیست. ایا سیاست های اپل این اجازه را نداده یا برنامه نویس تمایلی به این کار نداشته؟ اما به هر روی سورس برنامه به صورت ازاد وجود دارد. و ساخت نسخه iOS توسط برنامه‌نویسان داوطلب دور از ذهن نیست.

لینک های مفید:

Google play: StreetComplete

F-Droid: StreetComplete

GitHub: Source code

Translate this app on: POEditor

Wiki: StreetComplete

دیدگاهتان را بنویسید