یافتن چنجست ها در یک محدوده و معرفی وب‌سایت OSMCha

ممکنه برای شما هم پیش اومده باشه که بخواید تغییرات یک منطقه رو بررسی کنید تا اگه کسی قصد خرابکاری داشته باشه یا اگه کاربری احیانا خرابکاری کرده باشه یا بخواید کسانی که تیک گزینه (I would like someone to review my edits) رو هنگام اپلود تغییرات زدن و درخواست بازبینی تغییراتشون رو دادن پیدا کنید سایت Mapbox ابزاری در اختیار ما قرارداده تا خیلی راحت و با استفاده از تعدادی فیلتر بتونیم به این موارد دسترسی داشته باشیم پس با ما همراه باشید

نام این ابزار OSMCha هست وقتی وارد این وبسایت شدید ابتدا از سمت چپ بالا وارد حساب کاربری OSM خودتون بشید.سپس بر روی دکمه فیلتر در پایین همون بخش کلیک کنید

در بخش Filters این بخش ها رو داریم

Basic:

در قسمت Date می تونید چنجست ها (changesets) رو در یک دوره یک هفته ای ببینید. توجه کنید که ما به یک هفته محدود هستیم و تغییرات بیشتر از یک هفته رو نمی تونید ببینید.

در قسمت Comment هم می تونید واژه های خاصی رو که ادیتور ها در زمان ایجاد تغییرات در این بخش نوشتن جستوجو کنید.

در قسمت Location هم شما می تونید موقعیت مکانی مورد نظر که می خواید فیلتر اعمال بشه رو وارد کنید مثلا Iran.

خب تا اینجای کار شما با پایه و اساس فیلتر ها اشنا شدید و احتمالا کارتون راه می افته اما ما بقیه گزینه ها رو هم توضیح مختصری میدیم.

Review:در این بخش فیلترهایی رو بر اساس بازخورد های موجود برای یک چنجست,زمان اون ها,بازخورد های یک کاربر خاص,در یک مدت زمان خاص یا بر اساس یک تگ خاص انجام می دیم.

Users:فیلتر بر اساس یک کاربر خاص یا استثنا کردن بعضی کاربران.

Changeset Details:شامل تاریخ ایجاد,تغییر یا حذف یک ابجکت ,منبع مورد استفاده (منظور تصاویر ماهواره ای یا منابع محلی یا سرویس مپیلاری) ,ویرایشگر مورد استفاده ,تصاویر ماهواره ای مورد استفاده وشماره چنجست.

بعد از اعمال فیلتر ها دلخواه بر روی دکمه Apply برای مشاهده نتایج استفاده کنید یا با دکمه Reset فیلتر رو پاک کنید یا با زدن دکمه ذخیره اون فیلتر رو برای دفعات بعدی ذخیره کنید.

حالا می تونید چنجست ها رو بر اساس فیلتری که انجام دادیم در سمت چپ تصویر ببینید نام کاربری,زمان ایجاد تغییرات ,شماره چنجست و توضیحات هر چنجست رو در بخش کناری می بینید.

در هر چنجست سه مربع وجود داره که اعدادی داخلش نوشته شده سبز تعداد ابجکت هایی هست که به نقشه اضافه شده زرد تعداد ابجکت هایی هست که در اون تغییر ایجاد شده و قرمز ابجکت هایی هست که از نقشه حذف شده.

زمانی که بر روی هر چنجست کلیک کنید می تونید توضیحات اضافی و همچنین مکان تغییرات رو بر روی نقشه ببینید.

و اگه موردی نداشت اون رو از بالا سمت راست تایید (verify) کنید.

بعد از مدتی استفاده از ابزار چم و خم کار دست تون میاد و OSMCha تبدیل به ابزار قدرتمندی در دست شما خواهد شد.نکته ای که وجود داره اینه که سایت از فارسی به درستی پشتیبانی نمی کنه.

https://osmcha.mapbox.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *